Wizyta misjonarza w naszej szkole

07.03.2011r. gościliśmy w naszej szkole ks. Tadeusza Semmerlinga - Misjonarza pracującego w Brazylii, a jednocześnie absolwenta Szkoły Podstawowej w Starzynie.

Ks. Tadeusz opowiedział dzieciom i młodzieży o Brazylii – kraju misyjnym, w którym podjął pracę. Obejrzeliśmy wspólnie prezentację multimedialną – zdjęcia, które pokazały specyfikę klimatu, istotę religijności, codzienne życie tamtejszych ludzi. Uczniowie naszej szkoły realizowali Projekt Szkoły Humanitarnej pod patronatem Polskiej Akcji Humanitarnej. Otrzymaliśmy tytuł Szkoły Humanitarnej. Ten fakt zobowiązuje nas do poznawania nowych kultur, tradycji, zwyczajów. Młodzież jest bardzo zaciekawiona takimi inicjatywami- spotkaniami z ludźmi, którzy mają charyzmę, misję i z pasją oraz wielkim poświęceniem ją realizują. Takim człowiekiem jest właśnie ks. Tadeusz - dzieli się tym, co przeżył, doświadczył, swoją wiarą i nadzieją, której mu nie brakuje. Jest jeszcze jeden aspekt tego spotkania. Uczniowie mogli się przekonać, że osoby, które kończą edukację w naszej szkole, wiedzę i umiejętności wykorzystują w życiu. Wiedza ta staje się też podstawą ich dalszych sukcesów, pasji i życiowego powołania. Wdzięczność Misjonarzowi za spotkanie, uczniowie i Dyrektor wyrazili kwiatami i upominkami – obrazkiem przedstawiającym naszą szkołę, książką opisującą historię szkoły oraz zaproszeniem na kolejne odwiedziny. Dziękujemy ks. Proboszczowi – J. Plottke za pomoc w zorganizowaniu spotkania z ks. Tadeuszem.

« Marzec 2024 »