Szkolne przedstawienie - Nie daj się AIDS

Przybyliśmy, zagraliśmy, zwyciężyliśmy – może nie z AIDS, ale na pewno z własnym stresem, bo przecież to nie lada wyczyn wystąpić przed znaną nam publicznością. Oklaski były - nie tak rzęsiste, jak w LO – ale mamy nadzieję – równie szczere. A po spektaklu rozdawaliśmy autografy…

Z okazji Światowego Dnia AIDS, który przypada na 1 grudnia, postanowiliśmy pokazać konkursowy spektakl „Nie daj się AIDS”. Nie mogło się obejść bez usterek technicznych. „Złośliwość rzeczy martwych” dała o sobie znać w pierwszej połowie przedstawienia. Chwila ciszy nie spowodowała jednak chaosu, aktorzy jeszcze raz wyszli na scenę i pokazali na co ich stać. Mateusz Bialkowski, Agata Draws, Krystian Eland, Anna Gappa, Nikol Klank, Aleksandra Kreft, Piotr Marszałkowski, Adam Okoń, Błażej Pliński, Weronika Szweda, Kamila Zawisza świetnie „odtańczyli” scenariusz opowiadający historię młodych ludzi, którzy stykają się z problemem AIDS. Spektakl trudny w odbiorze ku mojemu zdziwieniu został zrozumiany. Kwestia HIV niestety cały czas jest uczniom obca, dlatego gorąco zachęcam wszystkich naszych gimnazjalistów czytających artykuł o zapoznanie się z edukacyjnym plakatem umieszczonym na głównym korytarzu szkoły w Starzynie. Zawiera on informacje o chorobie AIDS i drogach zakażenia wirusem HIV. Teatr Młodego Aktora nie próżnuje. Od jutra pełną parą przystępujemy do przygotowania Jasełek, na które - już teraz- serdecznie zapraszamy!

« Marzec 2024 »