Dzień Niemiecki

W dniu 3 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbył się Dzień Niemiecki pod patronatem Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży..

Hasłem przewodnim imprezy było: Polak z Niemcem dogadani... z Kaszubami pojednani". Dzień ten miał na celu obalenie stereotypów na temat Niemców oraz przybliżenie uczniom Kultury i obyczajów panujących w krajach niemieckojęzycznych. W tym dniu zaplanowano wiele atrakcji dla młodzieży, m.in. gry i zabawy językowe, konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, konkurs wiedzy o Bundeslidze, konkurs na najlepszy plakat na temat: Z czym kojarzą Ci się Niemcy?, dla uczniów szkoły podstawowej odbył się konkurs plastyczny na najciekawszą pocztówkę z Niemiec oraz konkurs jedzenia murzynków. Na koniec imprezy odbył się mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie, w którym zwycięstwo odnieśli uczniowie 2:1. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik Kuchni niemieckiej, gdzie uczniowie mogli spróbować m.in. precli, strudla , ApfelKuchen-jabłecznika oraz kartoffel-salat. Mentalność Niemców, Kaszubów i Polaków na wesoło przedstawili nasi szkolni kabareciarze: Wojciech Zielke z klasy IIA oraz Szymon Heland z klasy IIC Wszystkim uczniom zaangażowanym w tym projekcie serdecznie dziękują organizatorzy: Justyna Duda oraz Jolanta Mudlaff.