Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Dnia 9 maja  2016 r. w Zespole Szkół w Starzynie odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Organizatorem mistrzostw oddział Rejonowy PCK w Pucku reprezentowany przez Prezes Lucynę Roeske, która pełni funkcję opiekuna szkolnego koła PCK oraz Dyrekcja ZS w Starzynie. W mistrzostwach wzięło udział 5 drużyn. 3 drużyny reprezentowały  szkoły ponadgimnazjalne oraz 2  drużyny szkół gimnazjalnych. Każda drużyna miała te same zadania -  część teoretyczna oraz 4 sceny praktyczne. Poziom zawodów według sędziów był bardzo wysoki, a młodzież wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami.

WYNIK MISTRZOSTW:

I miejsce - I Liceum Ogólnokształcące w Pucku

II miejsce - Niepubliczne Gimnazjum w Pucku

III miejsce - Publiczne Gimnazjum w Starzynie

IV miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie

Zwycięzcy mistrzostw, czyli  I Liceum Ogólnokształcące w Pucku reprezentować będzie nasz rejon w Mistrzostwach Okręgowych, które odbędą się 14 maja 2016r. w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku.

Chciałabym serdecznie pogratulować wszystkim drużynom i ich opiekunom, za wspaniałe przygotowanie do mistrzostw. Szczególne podziękowania kieruję do sponsorów nagród, a więc Starostwa Powiatowego w Pucku, które ufundowało puchary. Gminnemu Ośrodkowi Sportu i Kultury Gminy Puck należą się podziękowania za nagrody rzeczowe, a Dyrekcji Zespołu Szkół w Starzynie za poczęstunek.

L.Roeske